Kalkulačka
online

Čistá mzda 2022

Za každou práci, kterou vykonáváte pro svého zaměstnavatele, dostáváte peněžitou odměnu, která je vyplácena buď formou hrubé mzdy, což je příjem od soukromého podnikatele nebo plat, který je vyplácen státem - jedná se tedy o státní zaměstnance. K zaměstnanci se dostává čistá mzda, která je již zdaněna zaměstnavatelem, nemusíte si tak s ničím dělat starosti. Vypočítat čistou mzdu bývá pro laika dost komplikované, je nezbytné, aby účetní jednotka znala přesné ceny pojištění, odvodů a slev na dani pro daný rok.

Výpočet mzdy v jednotlivých krocích:

Pokud má někdo více zaměstnání najednou, slevy na dani by měl uplatnit u zaměstnavatele, u kterého má nejvyšší příjem, základ daně tak bude mnohem nižší.

Zadání údajů pro výpočet

Hrubá mzda
Počet dětí
Počet dětí se ZTP/P
Invalidní důchod
Student
Držitel ZTP/P

Máš blog nebo vlastní web?

Podpoř nás tím, že někam na své stránky vložíš odkaz na tento výpočet. Děkujeme za podporu!


Prohlášení

Přestože jsme vynaložili veškeré úsilí k zajištění správného počítání formulářů na této stránce, nemůžeme zaručit, že se v některé části nevyskytuje chyba. Výsledky proto používejte pouze jako orientační kontrolu vašeho výpočtu.
Pokud na této stránce najdete chybu, byli bychom rádi, kdybyste nám to nahlásili pomocí kontaktního odkazu v dolní části této stránky a budeme se snažit chybu co nejdříve opravit.