Kalkulačka
online

Věk psa

Spočítejte si přesný věk vašeho psa rychle a snadno pomocí kalkulačky

Chcete si spočítat psí roky na lidské? Podle posledních vědeckých průzkumů nezjistíte přepočet věku psa jednoduchým výpočtem, kdy jeho psí věk vynásobíte sedmi. Je to totiž trochu složitější. S naší kalkulačkou se dopátráte přesného výsledku a dobře si tak představíte, v jaké životní fázi se váš psí parťák právě nachází.

Známé vynásobení sedmi neodpovídá skutečnosti

Nejspíš už jste slyšeli o lehkém způsobu, jak na přepočet psího věku. Jednoduché vynásobení číslem sedm vzniklo tak, že průměrný věk psa se pohybuje kolem 11 let, zatímco lidský kolem 77 let. Jenže toto zobecnění vám skutečný, „člověčí věk“ vašeho čtyřnohého kamaráda moc nepřiblíží. Je totiž potřeba zohlednit řadu dalších faktorů, včetně toho, jak vlastně stárne psí DNA.

S kalkulačkou psího věku znáte výsledek raz dva

A právě ty nejdůležitější faktory jsme vzali v potaz při vytvoření kalkulačky psího věku. Délka psího života se totiž odlišuje i v závislosti na rase i velikosti psa. K vytvoření naší kalkulačky pro přepočet psích roků na lidské jsme zohlednili všechny odlišnosti a použili tabulku od zvěrolékaře. Díky tomu jsme vytvořili algoritmus, který vám vypočítá přesný věk vašeho psího kamaráda. Pro správný výsledek potřebujete znát váhu a psí věk v rocích a měsících.

Lépe porozumějte potřebám vašeho psa díky poznání jeho lidského věku

Přepočítání psího věku na lidský pomáhá lidem si lépe uvědomit, že naši psí společníci nestárnou stejně jako třeba děti, ale mnohem rychleji. S postupujícím věkem potřebuje pes mnohem víc péče a pozornosti. Psí roky se ale projevují jinak u každého psa, proto je dobré udělat si konkrétní přepočet. Menší plemena se ke svému důchodcovskému věku blíží kolem sedmi let, zatímco větší už v pěti nebo šesti. Stejně tak se odlišuje i jejich dospívání, s čímž souvisí i jejich chování: menší psi dospívají rychleji a těm větším to nějakou chvíli zabere.

Zadání údajů pro výpočet

Stáří psa (roky)
a měsíce
Váha v kg

Máš blog nebo vlastní web?

Podpoř nás tím, že někam na své stránky vložíš odkaz na tento výpočet. Děkujeme za podporu!


Prohlášení

Přestože jsme vynaložili veškeré úsilí k zajištění správného počítání formulářů na této stránce, nemůžeme zaručit, že se v některé části nevyskytuje chyba. Výsledky proto používejte pouze jako orientační kontrolu vašeho výpočtu.
Pokud na této stránce najdete chybu, byli bychom rádi, kdybyste nám to nahlásili pomocí kontaktního odkazu v dolní části této stránky a budeme se snažit chybu co nejdříve opravit.