Kalkulačka
online

Spotřeba benzínu / nafty

Cesta do práce, do obchodu, do zahraničí. S každým kilometrem ubývají litry z nádrže a koruny z peněženky. Kolikrát jste si už lámali hlavu nad otázkou "Kolik projedu když ...?". Každý uvážlivý motorista by se měl zajímat o to, kolik paliva na svých cestách spotřebuje a kolik za to zaplatí. Výpočet benzínu nebo nafty, kterou projedete může pomoci jak vaší peněžence tak i životnímu prostředí.

Způsobů jak spočítat spotřebu benzínu či nafty je více. Trojčlenka a technika "tužka papír", kalkulačky či šikovné algoritmy, které potřebují jen pár vstupních informací a jinak udělají matematiku za vás. Díky naprogramovaným matematickým vzorcům je nyní výpočet spotřeby benzínu mnohem jednodušší. Pokud plánujete výlet autem po předem určené trase nebo se jen zajímáte o to, jak vypočítat spotřebu auta, určitě na to využijte tento bezstarostný způsob. Stačí zadat vzdálenost trasy, průměrnou spotřebu pohonné hmoty a aktuální cenu za litr. Systém udělá na základě zadání výpočet spotřeby benzínu či nafty a výsledkem jsou čtyři hodnoty. Celková cena vaší jízdy, přesná spotřeba pohonné hmoty na zadané trase a jednotlivé výdaje za pohonné hmoty na jeden a sto kilometrů. Nemusíte si dále lámat hlavu a osvěžovat si učivo ze školní lavice na to, abyste zjistili, jak vypočítat spotřebu auta nebo jak spočítat spotřebu benzínu. Díky tomuto šikovnému pomocníkovi nebude kolonka "Palivo" otazníkem v žádném plánovaném rozpočtu. Díky tomuto jednoduchému způsobu, jak vypočítat spotřebu benzínu, nafty či zemního plynu, budete umět přesně odhadnout výdaje, které za cestu budete mít.

Nyní, když už víte jak vypočítat spotřebu benzínu nebo spotřebu auta na jakékoliv trase, můžete spokojeně plánovat vaše další cesty s mnohem větší precizností. Zkuste to několikrát a uvidíte, že i takové malé výpočty mohou vést k velkým změnám. Palivo se nemusí šetřit jen lehkou nohou či nízkými otáčkami.

Zadání údajů pro výpočet

Vzdálenost v km
Spotřeba v l/km
Cena PHM

Máš blog nebo vlastní web?

Podpoř nás tím, že někam na své stránky vložíš odkaz na tento výpočet. Děkujeme za podporu!


Prohlášení

Přestože jsme vynaložili veškeré úsilí k zajištění správného počítání formulářů na této stránce, nemůžeme zaručit, že se v některé části nevyskytuje chyba. Výsledky proto používejte pouze jako orientační kontrolu vašeho výpočtu.
Pokud na této stránce najdete chybu, byli bychom rádi, kdybyste nám to nahlásili pomocí kontaktního odkazu v dolní části této stránky a budeme se snažit chybu co nejdříve opravit.